מרכז אדמונד י' ספרא לאתיקה באוניברסיטת תל אביב, מוקדש לקידום המחקר הבינתחומי בתחום האתיקה. המחקר במרכז מתמקד באתיקה בהקשריה החברתיים, תרבותיים והמוסדיים. פעילות המרכז משלבת תובנות אודות אתיקה ממשפט ופילוסופיה - המקורות הקלאסיים לעיון באתיקה - עם תיאוריות אודות חברה ומדע, סוציולוגיה של מוסר ובהשלכות האתיות של פיתוחים טכנולוגיים ותיאורטיים במדעי החיים וברפואה. 

 
ליבת העשייה של המרכז היא תוכנית עמיתי מחקר המשלבת דוקטורנטים, משתלמים בתר-דוקטורט, מרצים בכירים ואורחים מחוץ לארץ.  פרויקט המחקר המרכזי בו עוסק המרכז בשנים 2012-2015 הוא "מדע, אתיקה ודמוקרטיה".

 

ידיעון הפקולטה - תשע"ז- חדש
בהצלחה ! ושנה פורייה ומוצלחת!


חומר קריאה לקראת כנס הדיור החברתי, ב-22 לספטמבר
בכנס הדיור החברתי של הגר - מחקר ופיתוח מדיניות דיור הוגן - אשר ייערך ב-22 לספטמבר בפקולטה למשפטים, יוצג מחקר מקיף על שכונת שדה דב המתוכננת, מחקר אשר כבר זכה לכתבה נרחבת בכלכליסט. קראו עוד.


שני קולות קוראים חדשים!
אנו מבשרים על שני קולות קוראים לשליחת מאמרים לפרסומי הפקולטה: האחד לכרך בסדרת משפט, חברה ותרבות בנושא המשפט והחרדים בישראל והשני לכרך התשיעי בסדרת מעשי משפט. קראו עוד.


משהו לקרוא בסוכה?
עכשיו במגזין ראש השנה המיוחד של מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, שלל ראיונות וכתבות על חידושים בפקולטה, הישגים בולטים, זום על בוגרים שעשו כותרות ועוד. לקריאה לחצו כאן.


קול קורא למשרה לחוקר/ת בתחום משפטים/מדעי הסביבה

הזמנה למפגש פלילי (ופורנזי...)
לראשונה בארץ נפתח השנה מסלול לתואר שני עיוני במשפט פלילי ומדעים פורנזיים. הנכם מוזמנים למפגש היכרות, ב-13 בספטמבר, עם שניים מהמרצים הבולטים בתכנית, ד"ר מוטי מרק וד"ר נורית בובליל. קראו עוד.


קול קורא למערכת מעשי משפט כרך 9

קול קורא להגשת מאמרים לספר בנושא המשפט והחרדים בישראל

מועדים מיוחדים

אתר חדש עבור המועמדים - כל מה שרציתם לשאול

בעמוד המלגות המופיע תחת מידע לסטודנטים ניתן למצוא מידע בנושא פרסים, קרנות ומלגות. העמוד מתעדכן באופן שוטף, מומלץ לעיין

ועדה בין-לאומית של המועצה להשכלה גבוהה בדקה ומצאה:
הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב נמצאת ברמתה האקדמית בשורה אחת עם בתי הספר הטובים בעולם ללימוד משפטים. קראו עוד.


ברכות לבוגר הפקולטה, השופט דוד רוזן!
הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן מברכת את כבוד השופט דוד רוזן, בוגר הפקולטה, על מינויו לתפקיד נציב הביקורת על הפרקליטות. השופט רוזן מחליף את שופטת בית המשפט המחוזי (בדימוס) הילה גרסטל... אף היא בוגרת הפקולטה. קראו עוד.


בירה עם הדקאן!
למעלה מחמישים צעירים אשר התקבלו לשנה א בפקולטה הגיעו למפגש קיץ מיוחד, בפאב החוג הצפוני, עם חברים לספסל הלימודים, אנשי סגל, מדריכי האוריינטציה ושלושה בוגרים מייצגים של הפקולטה. קראו עוד.


שוכרים דירה בתל אביב? יש לנו חדשות בשבילכם!

שירותי ספרייה לבוגרי הפקולטה בחינם
הודעה משמחת לכל בוגרי הפקולטה – הפקולטה תפתח את שעריה לבוגרים ובוגרות הפקולטה למשפטים, ללא תשלום, לתקופת ניסיון שתימשך עד ה- 19.6.15. אנו מקווים שצעד זה יעודד אתכם להגיע לפקולטה ולהיעזר בשירותי הספרייה. פתיחת הספרייה לבוגרים היא חלק מחיזוק הקשר בין הפקולטה למשפטים לבין בוגריה וחלק מההתחדשות המתמדת של הספרייה.


נמאס לכם מההגדה? קבלו משהו מעניין לקרוא...
עכשיו בגליון החג המיוחד של מגזין הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן, שלל ראיונות וכתבות על חידושים בפקולטה, מחקרים מפתיעים וטיפים של בוגרים ידועים.


הוקם אתר חדש וייחודי - אתר שיתוף הידע של התכנית לזכויות פליטים.
אתר שיתוף הידע של התכנית לזכויות פליטים הוא האתר הראשון בישראל המיועד לעורכי-דין המייצגים פליטים ומבקשי מקלט. האתר ישמש משאב לעוסקים ולמתעניינים בתחום וירכז חדשות, פסיקה ונהלים עדכניים מהארץ ומחו"ל. כמו כן, במסגרת האתר נחנך פורום המיועד לעורכי-דין המייצגים פליטים שמטרתו להוות במה לחילופי דעות ולהתייעצות הדדית. מוזמנים לבקר באתר:/


נראה אתכם עושים שיימינג ליום העיון הזה...
מרכז אדמונד י. ספרא לאתיקה והמרכז הבין-תחומי לחקר הסייבר ע"ש בלווטניק מארחים את סדנת הפרטיות השלישית: פרטיות, סייבר וטכנולוגיה. קראו עוד.


הקליניקה לתובענות ייצוגיות משנה את החוק!
הצעת חוק לתיקון מקיף בחוק תובענות ייצוגיות, אותה יזמה הקליניקה לתובענות ייצוגיות, התקבלה בכנסת ביום 18.7.16. קראו עוד.


שווה לרשום על זה פטנט: איך לתת לחבר הנאמנים, בערב אחד, מבט פנורמי על המחקר בפקולטה?

לימודי תעודת הוראה באזרחות
לבוגרי הפקולטה ולתלמידי שנים ג' ו – ד' לתואר ראשון במשפטים – יש אפשרות ללמוד לקראת תעודת הוראה בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב. לפרטים – נא ראו מידע בידיעון ביה"ס לחינוך, היחידה להכשרה להוראה, באתר www.education.tau.ac.il


פורצים דרך בתחום בעל נגיעה לחיים של כולנו
כנס פילנתרופיה כהשקעה חברתית, אשר נערך מטעם המכון למשפט ופילנתרופיה בפקולטה ב-20 למרץ, משך קהל רב וסיפק הצצה להתפתחויות בתחום משפטי כמעט לא מוכר, בעל השלכות חברתיות מרחיקות לכת.


הישג מרשים לחוקרי הפקולטה

הרחבת שירותי המרכז לקידום אפיקי קריירה
בוגרים יקרים, אנו מרחיבים את שירותי המרכז לקידום אפיקי קריירה גם לאוכלוסיית בוגרי הפקולטה למשפטים. אם סיימתם ההתמחות או אם אתם כבר מספר שנים במקצוע ומעוניינים לבדוק שוב את אפשרויות התעסוקה שלכם, אנא הרגישו נוח לפנות אלינו בלחיצה על הקישור. השירות מוענק ללא תשלום דרך חברת קודקס והוא ייחודי לבוגרי הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן. שנה טובה ומבורכת!


קול קורא למערכת מעשי משפט כרך 8

קול קורא להגשת מאמרים לכרך מ של כתב העת עיוני משפט

קול קורא למלגות פוסט-דוקטורט בפרויקט גלובלטרסט לשנת הלימודים 2016-17

www.daronet.co.il בניית אתרים