אודותינו

כתב העת "מעשי משפט"

עורכים ראשיים: פרופ' יששכר רוזן-צבי, ד"ר הילה שמיר

 

כתב העת "מעשי משפט" הוא כתב העת האקדמי היחיד בישראל העוסק, באופן ממוקד, במשפט ובשינוי חברתי. ייחודו בא לידי ביטוי גם במאפיינים הבאים:

א.   כתב העת מהווה במה לעורכי-דין פעילים, ובמיוחד לעורכי דין לשינוי חברתי, להצגת עבודתם היומיומית, ולשיתוף בדילמות, באתגרים, ובתובנות שעולים מעבודה זו. זאת לאור ההכרה בכך שיש לא אחת פער בין "המשפט עלי ספר" לבין "המשפט בפעולה", וכן לאור ההכרה בכך שיש לעורכי דין לשינוי חברתי ידע ייחודי שנלמד "מן השטח", אשר ראוי שכלל המשפטנים (כמו גם קוראים שאינם מעולם המשפט) ייחשפו אליו. לצד זאת מפרסם כתב העת מאמרים של חוקרים שעוסקים בנושאים כמו: אופיו של מקצוע עריכת הדין, האתגרים הייחודיים של עריכת הדין לשינוי חברתי, היחסים שבין עורכי הדין החברתיים לבין האוכלוסיות המוחלשות, החינוך המשפטי, וסוגיות עיוניות של זכויות אדם ושינוי חברתי.

ב.   כל כרך של כתב העת כולל תרגום של מאמר אחד משפה זרה: טקסט קאנוני, פורץ דרך, או בעל עניין מיוחד לציבור הישראלי, בתחום של עריכת הדין החברתית, משפט ושינוי חברתי, או תחומים משיקים.

ג.   כתב העת מעודד כתיבה תמציתית, עניינית ובהירה: המאמרים אינם עולים על 8,000 מילה, והערות השוליים מעטות וקצרות.

ד.   מערכת כתב העת מורכבת מעורכי דין פעילים לצד סטודנטים לתואר ראשון ושני מן הפקולטה. העבודה על כל מאמר נעשית בשיתוף פעולה בין חבר/ת מערכת ותיק/ה (עו"ד) לבין חבר/ת מערכת צעיר/ה (סטודנט/ית), ובמעורבותו של העורך הראשי. במסגרת עבודת העריכה נערכים אף דיונים בין כלל חברי המערכת, במסגרתם מוחלפות דעות שונות, והכל על מנת לבחור את המאמרים המתאימים, ולהיטיב את איכותם של אלה שיפורסמו בסופו של דבר בכתב העת (זאת לצד קבלת חוות דעת חיצוניות במסגרת הליך השיפוט האקדמי). במקרים המתאימים אנו מעודדים את כותבי המאמרים להיפגש עם חברי המערכת על מנת ללבן סוגיות הקשורות למאמר פנים אל פנים, וכשהדבר נדרש – אף מלווים את הכותבים בעבודת עריכה צמודה במיוחד.

ה.  זהו כתב העת המודפס הראשון בישראל שרשום תחת רישיון Creative Commons- פחות מגבלות על זכויות יוצרים, יותר אפשרות לשתף ולהפיץ את תכני כתב העת.

בניית אתרים